Про покоління «iGen» та вплив смартфонів на підлітків
У наш час «розумні гаджети» заполонили життя людей. Вони використовують технічні засоби для здійснення дзвінків та надсилання повідомлень, для замовлення товарів і послуг та онлайн-оплати, з метою пошуку роботи та віртуальних мандрівок.
Щоденно збільшується кількість часу, яку люди присвячують «спілкуванню» із своїми телефонами. Науковці занепокоєні тим, що залежність від смартфонів має небажаний вплив на життя та спілкування дорослих і дітей.
Професорка психології університету Сан-Дієго (США) Джин Мaрi Твендж опублікувала у виданні «The Atlantic» результати своїх досліджень, у яких підсумувала, що сучасні підлітки, які понадміру використовують мобільні пристрої, є психологічно набагато уразливішими, ніж тинейджери попередніх поколінь.
Авторка використовує термін «покоління «iGen» і позначає ним людей, які народилися у період між 1995 та 2012 роками та стали першою генерацією, яка не уявляє себе без інтернету та смартфонів. Опитування понад 5000 американських підлітків, проведене у 2017 році, показало, що троє із чотирьох дітей володіли iPhone.
Проте, як зазначила психолог, життя із смартфоном не робить підлітків щасливішими: чим більше часу вони проводять, дивлячись на екрани смартфонів, тим більша ймовірність того, що в майбутньому вони скаржитимуться на симптоми депресії.
Джин М. Твендж зауважила, що сучасні діти більше часу проводять, спілкуючись з однолітками онлайн, не виходячи з дому. Водночас, незважаючи на те, що «проводять набагато більше часу під тим самим дахом, що і їхні батьки», діти не стають емоційно ближчими до них.
То як підліткові стати щасливішим?
Любі батьки, відкладіть телефон, вимкніть ноутбук і спробуйте зробити щось спільно з дітьми: майструйте, читайте, співайте, переглядайте фільми, родинні світлини, спілкуйтесь. Деякі керівники Кремнієвої долини роблять саме так, навіть винахідник і глава корпорації Apple Стів Джобс обмежував використання своїми дітьми пристроїв, які він створив.
Перегляньте інфографіку від mindberry.com, яка ілюструє де саме і у якому обсязі люди найчастіше використовують свої смартфони.
Коментарі
Дописати коментар