Про поширені вислови батьків, які можуть зашкодити дітям (ч.1)
Спілкуючись з дітьми, батьки нерідко використовують вирази, які, на їхню думку, діти легко зрозуміють без зайвих пояснень. Втім, плин дитячих думок відрізняється від мислення дорослих, тому діти зовсім по-іншому розуміють зміст цих повчань, - такими міркуваннями поділилися дитячі та сімейні психологи Катерина Гольцберг і Світлана Шумська на сторінках інтернет-видання «Українська правда».
Через прагнення сформувати з хлопчика «справжнього чоловіка» багато батьків вживають вислів «мужчини не плачуть» і забороняють дітям проявляти почуття, необхідні для формування їхньої особистості. Дитина розуміє цей вислів, як заборону проявляти перед іншими свої переживання, біль або незадоволення.
Заховування хлопчиками власних емоцій у дитинстві може проявитися у дорослому віці невмінням співпереживати, браком досвіду надавати підтримку іншим та стати причиною деструктивної поведінки.
Тому, замість вживання звичної фрази «чоловіки не плачуть» спробуйте порозмовляти з дитиною: дізнайтеся, які емоції вона відчуває, що її хвилює, підтримайте і спробуйте спільно проаналізувати обставини та події.
У вихованні дівчаток дорослі часто вживають фрази «дівчатам це не личить» або «дівчата так не поводяться», коли мають намір висловити заборону на вияв, на їхню думку, суто чоловічих почуттів: гніву та агресії або на їхнє бажання обрати для себе заняття неприйнятними видами спорту (бокс, футбол, боротьба) чи взятися за військову службу.
ВАЖЛИВО!!! Під час блокування емоцій суму, страху, гніву або потреби в ласці та спілкуванні і у хлопчиків, і у дівчаток з’являються симптоми тривоги, сорому і депресії. Вони зникають лише тоді, коли дитина навчиться усвідомлювати і приймати свої емоції.
Шановні дорослі, УВАГА: ваша опіка і любов є умовою позитивного емоційного розвитку дітей та їх емоційного благополуччя.
Коментарі
Дописати коментар