Про СЕКСТИНГ у соціальних мережах
Зазвичай люди використовують всесвітню мережу для пошуку інформації, навчання, розваг та спілкування. Однак завжди потрібно пам’ятати про небезпеки, з якими, зокрема, можуть зустрітися діти.
Одним з актуальних на сьогодні ризиків є секстинг – обмін власними фото (відео), текстовими повідомленнями інтимного змісту у мережі. Наслідки секстингу можуть стати негативними для дітей, а особливо погрози від зловмисників щодо оприлюднення інтимних матеріалів у мережі.
Діти часто соромляться обговорювати такі проблеми з дорослими.
Що можуть зробити дорослі?
Батьки повинні бути уважнішими до онлайн-життя дітей у соцмережах. Дієвим способом застереження підлітків від загроз секстингу стануть відверті та довірливі стосунки між батьками й дітьми:
- поясніть дитині, що секстинг може загрожувати її конфіденційності та безпеці;
- навчіть дитину встановлювати приватність сторінки та видаляти з контактів небажаних відвідувачів;
- попросіть дитину не відповідати на дивні повідомлення електронної пошти і коментарі в соцмережах;
- запропонуйте дитині розповідати вам про все, що викликає у неї неприємні відчуття.
Відеоролики «Історія Юльки» та «Історія Матеуша» є частиною кампанії «Одне фото – тисяча слів», що її Український фонд «Благополуччя дітей» проводив з метою підвищення рівня обізнаності підлітків щодо ризиків секстингу та формування навичок безпечної поведінки у віртуальному та реальному житті.
Вперше така просвітницька кампанія була проведена у 2015 році у Польщі організацією Empowering Children Foundation. Матеріали кампанії розроблені рекламною агенцією Publicis.
«Історія Юльки»
«Історія Матеуша»
Коментарі
Дописати коментар