Торгівля людьми – сучасне рабство
Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Існує також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними Міжнародної організації з міграції, понад 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
У Законі України «Про протидію торгівлі людьми» термін «торгівля людьми» вживається у такому значенні: «здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином».
Ось деякі факти, надані представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні
• Торгівля людьми – це купівля та продаж чоловіків, жінок і дітей з метою подальшої експлуатації всередині країни та поза її межами;
• Більше половини постраждалих осіб, які у 2019 році отримали допомогу від МОМ – молоді люди віком до 35 років;
• У 2019 році Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні надала допомогу 1345 постраждалим від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації;
• Вербувальниками найчастіші є знайомі люди – ті, яким довіряють;
• Понад 1,2 млн дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми (за даними ЮНІСЕФ);
• Ті, кому пощастило врятуватися, рідко розповідають, що їм довелося пережити, адже побоюються осуду оточуючих. Проте ці історії має знати кожен.
Запам’ятайте номери телефонів Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 та 0 800 505 501.
Перегляньте відео «Зламані мрії»
Коментарі
Дописати коментар