Про мобільні телефони, здоровий сон та благополуччя підлітків
Видання «The Guardian» 2017 року опублікувало результати дослідження, здійсненого австралійською науковицею Лінет Вернон з Університету Мердока в Перті стосовно використання підлітками мобільних пристроїв перед сном та уночі. Завдяки цьому дослідженню було встановлено зв’язок між використанням дітьми телефонів вночі та сном, а також між сном та благополуччям підлітків. Це спонукало Вернон наголосити батькам та опікунам підлітків на необхідності встановлення обмежень щодо використання дітьми мобільних пристроїв у спальнях.
Науковиця підкреслює: якщо батьки виявляють, що син або дочка стали більш дратівливими і не встигають у школі, не варто це пов’язувати з особливостями підліткового віку. Причина може критися в іншому, – діти не сплять уночі.
На думку Лінет Вернон, мобільні телефони здатні порушувати сон дітей двома способами: яскраве світло з екранів впливає на природні циркадні (біологічні) ритми, а повідомлення, отримані ними перед сном, посилюють «когнітивне та емоційне збудження».
Вернон наголошує: для здорового розвитку підліткам необхідний повноцінний сон, тривалістю 8-10 годин на добу. Недосипання через телефонні розваги негативно впливає на нервову систему та емоційний розвиток дітей, спричиняє перевтому, роздратування та виснаження.
Дослідження науковиці не зобов’язує користувачів мобільних пристроїв цілком відмовитися від сучасних технологій. Втім, діти повинні бути обізнані щодо можливих наслідків надто тривалого використання телефона. Підліткам варто більше часу проводити подалі від смартфонів, перебуваючи на свіжому повітрі.
Запобігти проблемі виникнення телефонної залежності у підлітків може також позитивний приклад батьків, які замість віртуального спілкування у соцмережах обирають живе спілкування зі своїми дітьми.
Коментарі
Дописати коментар