Публікації

Показано дописи з квітень, 2023

Про дитячу самостійність

Зображення
Дитяча самостійність – це якість, яка формується в результаті природного процесу розвитку дитини. У певний період, сприятливий (сензитивний) для розвитку тих чи інших психічних функцій дитина починає робити сама те, чого раніше не могла робити без сторонньої допомоги: тримати голову, стояти, бігати, бавитися з однолітками, їздити на велосипеді. Основним завданням батьків на цьому етапі розвитку є ненав’язливе сприяння дитині у процесі її переходу на новий рівень розвитку. Звичайно, простіше самому одягнути дитину, застелити її постіль, зав’язати шнурівки, аніж чекати, поки вона зробить це сама і гаяти час. Але..! дитина сама повинна зрозуміти алгоритм виконання дій, вона повинна усвідомити, що навколо є багато речей, які вона здатна виконати самостійно і якісно. Любі батьки, частіше зважайте на думки та бажання своїх дітей. *** Швидко встань і одягнися! Швидко снідай, не барися! Швидко руки мий і шию! Швидко, бо сама помию! Швидко, тато нас чекає! Швидко, наш трамвай тікає!

Як боротися з булінгом: ПОРАДИ для ДІТЕЙ

Зображення
Булінг – це агресивна і неприйнятна поведінка однієї дитини чи групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і (чи) психологічним впливом. Причин булінгу – безліч, а жертвою цькування може стати будь-хто. Дитячий фонд ООН (UNICEF) здійснює інформаційну кампанію, метою якої є інформування дітей та дорослих про явище булінгу, основні причини його виникнення та наслідки, про попередження та припинення булінгу та про умови створення безпечного середовища, в якому школярі зможуть безпечно жити, вчитися та розвиватися. Просвітницьке відео «Як боротися з булінгом» пропонує алгоритм дій, конкретні кроки, які потрібно зробити, щоб викреслити булінг із шкільного середовища. Більше інформації знайдете на сторінці

Про взаємини між молодшими і старшими братами й сестрами

Зображення
Розвиток особистості дитини залежить від характеру її взаємин з іншими людьми: братами, сестрами, батьками, родичами, приятелями і незнайомими особами. У сучасному світі, коли батьки заклопотані власними справами і не мають достатньо вільного часу для спілкування з дітьми, брати і сестри компенсують цей брак уваги, надаючи підтримку одне одному. Для дитини взаємини з молодшим (старшим) братом або сестрою дуже важливі, оскільки брати та сестри здатні розділити та зрозуміти інтереси і турботи одне одного, висловити співчуття і допомогти. Позитивні взаємини між братами і сестрами забезпечують дітям необхідний емоційний комфорт, формують здатність до об’єктивної самооцінки, сприяють успішній соціалізації та зменшують ризик виникнення соціальних проблем у майбутньому. Навички, які різновікові діти набувають під час взаємодії одне з одним впливають на їхню здатність у майбутньому налагоджувати стосунки з іншими. Мультфільм «Брекстон» розповідає про теплі стосунки між братами.