Публікації

Показано дописи з березень, 2021

Не плюй у криницю...

Зображення
Наша Україна ще донедавна була багата своїми природними ресурсами: гори та ліси, степи та чорноземи, моря і повноводі ріки були її окрасою… Проте людина, прагнучі наситити свої споживацькі запити, насильно втрутилася в закони природи, руйнуючи довкілля. «Сьогодні близько 3,6 мільярда людей у світі страждають від нестачі чистої питної води. Внаслідок зміни клімату і забруднення річок вже до 2050 року дефіцит ресурсу відчують близько 5 мільярдів жителів Землі. Проблема нестачі води очікує і на Україну…», – про це 22 березня на своїй сторінці у facebook зазначив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований . Вода є основою життя на Землі, стратегічним та життєво важливим природним ресурсом. Ми повинні раціонально використовувати її, охороняти від забруднення і не бути байдужими спостерігачами брутальних дій або бездіяльності обивателів, щоб не справдилось давнє прислів’я «Не плюй у криницю, бо прийдеш по водицю».

Про мобільні телефони, здоровий сон та благополуччя підлітків

Зображення
Видання «The Guardian» 2017 року опублікувало результати дослідження, здійсненого австралійською науковицею Лінет Вернон з Університету Мердока в Перті стосовно використання підлітками мобільних пристроїв перед сном та уночі. Завдяки цьому дослідженню було встановлено зв’язок між використанням дітьми телефонів вночі та сном, а також між сном та благополуччям підлітків. Це спонукало Вернон наголосити батькам та опікунам підлітків на необхідності встановлення обмежень щодо використання дітьми мобільних пристроїв у спальнях. Науковиця підкреслює: якщо батьки виявляють, що син або дочка стали більш дратівливими і не встигають у школі, не варто це пов’язувати з особливостями підліткового віку. Причина може критися в іншому, – діти не сплять уночі. На думку Лінет Вернон, мобільні телефони здатні порушувати сон дітей двома способами: яскраве світло з екранів впливає на природні циркадні (біологічні) ритми, а повідомлення, отримані ними перед сном, посилюють «когнітивне та емоційне збудження»

Про поширені вислови батьків, які можуть зашкодити дітям (ч.4)

Зображення
Своїми міркуваннями щодо популярних батьківських висловів та їх впливу на дитячу психіку поділилися на сторінках інтернет-видання «Українська правда» дитячі та сімейні психологи Катерина Гольцберг і Світлана Шумська. Іноді мати чи батько не хочуть витрачати свого часу на пояснення певних речей або явищ, яких вимагають від них діти. Тому, скориставшись фразою «Тобі ще рано це знати», деякі батьки вважають, що дали дитині вичерпну відповідь на її запитання. А розмову з дитиною знову відкладено до умовного періоду «підростеш – зрозумієш». Але, якщо дитина цікавиться якимось питанням, це, найчастіше, означає, що відповідь на нього вона вже знає і просто хоче почути від вас підтвердження чи спростування своїх знань. Любі батьки, ваша відмова відповідати на запитання може знеохотити дітей запитувати вас про щось і згодом спонукати їх шукати відповідей у сторонніх людей. Тому краще спробувати пояснити дитині те, про що вона хоче дізнатися, на зрозумілому для її віку рівні. Зауважте, якщо д

Світ навколо – прекрасний

Зображення
Віртуальний мережевий простір Інтернету – це безліч можливостей для найрізноманітніших видів діяльності сучасної людини. Завдяки інтернету люди грають в ігри, купують речі, сплачують комунальні платежі та податки, здобувають освіту, отримують простір для спілкування. Розвиток сучасних технологій дозволяє людині одночасно бути присутньою в кількох місцях. Людина може потрапити в абсолютно достовірний, з точки зору органів її чуття, віртуальний світ. Усе це змінює людину та її бачення світу. Через стрімкий технічний прогрес цивілізації спілкування людей дедалі частіше відбувається на рівні опосередкованого віртуального інформаційного контакту. Розраджує те, що людина може перебувати в цьому світі лише доти, поки сигнали зовнішнього світу і система життєзабезпечення не виведуть її за межі віртуального світу. Погодьтеся, світ навколо – прекрасний. Допоможімо нашим друзям побачити його реальну красу.

Про те, як розпізнати булінг і запобігти його поширенню

Зображення
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) визначає булінг (від англійського «to bull» – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили. Відповідно до статистичних даних щодо булінгу серед підлітків України, отриманих ЮНІСЕФ  67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу;  24% дітей стали жертвами булінгу;  48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;  44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе;  більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти. Шановні дорослі, будь-яка дитина може стати жертвою булінгу. Більшість постраждалих приховують це від батьків, проте вони потребують допомоги дорослих. З інформаційного відео, запропонованого UNICEF Ukraine дізнайтеся, як розпізнати ознаки булінгу і що робити, якщо ваша дитина стала жертво